Detská farma Humanita

Kráľová nad Váhom, Slovensko, Kráľová nad Váhom, okr. Šaľa

65e6838f431.jpg
Detská farma Humanita
Farma sa nachádza v blízkosti obce Kráľová nad Váhom, v okrese Šaľa. Majiteľom a prevádzkovateľom je Bertram Beták. Terárium s vyše dvadsiatimi druhmi exotických zvierat je sprístupnené aj v zimných mesiacoch. Prídťe si pozrieť hady, jaštery, ryby, korytnačky, hlodavce (degu, činčila, burunduk, myši, potkany, poletuška), brazílsku opičku kosmáča bieločelého Kukiho a nosáľa červeného menom Agátka. Detská farma HUMANITA ponúka: viac ako 20 druhov zvierat, možnosť vozenia na poníkoch a koňoch, výučba jazdenia, celodenné školské výlety, akcie pre firmy a kolektívy, krátkodobé pobyty pre deti zo sociálnych ústavov a detských domovov, priestor a kone pre hipoterapiu a hiporehabilitáciu.
Živý betlehem
Detská farma Humanita v Kráľovej nad Váhom pre vás každý rok organizuje tradičný živý betlehem, ktorý vám priblíži históriu vzniku blížiacich sa vianočných sviatkov v roku asi najviac očakávaných. Obyvatelia a priatelia farmy pripravujú atmosféru Vianoc v skromných reáliách detskej farmy s ukážkou starých ľudových remesiel, zvykov a množstvom prekvapení. Živý betlehem bol v roku 1997 prvou organizovanou akciou Detskej farmy Humanita, ktorá sa tým dostala do povedomia blízkej i širšej verejnosti. Dodnes mu patrí prvenstvo prívlastku najväčší na Slovensku, hoci už zďaleka nie je ojedinelý, ako tomu bolo na začiatku. Od prvého ročníka sa z miernymi úpravami autenticky zachovala iba „maštaľka“, v ktorej počala Mária a kostým Jozefa. Každý rok sa snažíme návštevníkom ponúknuť niečo nové a zaujímavé, hoci biblický príbeh je nemenný vyše dvetisíc rokov, ale zároveň má čo povedať všetkým tým, ktorí slávia vianočné sviatky ako sviatky pokoja, mieru, rodinného kruhu, šťastia a lásky v srdci i na duši.

Sprievodnými akciami sú vianočné koledovanie chlapcov, vozenie na koni, na koči, v prípade snehu aj na sánkach, na občerstvenie bude teplý čaj a varené víno s medovníkmi a oblátkami, návštevníci majú možnosť zakúpiť si pohľadnice s vianočnou tematikou a kalendár Detskej farmy Humanita.

Farmu slúži aj na školské výlety, pre postihnuté deti a pri starostlivosti o zvieratá tu pomáhajú deti z blízkeho okolia, ktoré nikdy nepocítili, čo je to ozajstná rodina. Robia sa tu rôzne akcie, z ktorých má už tradíciu najväčší živý Betlehem na Slovensku, Western show a Country bál, indiánske leto, Mikuláš, Veľká noc a pod.
 
Zatiaľ nemá zľavu
Autor si neželá hodnotenia zverejniť

Navigácia

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

VIP Penzión Bruder
Zľava
17,50 km
20
cace2cf5509.jpg Mojmírovce
Apartmán Nóra *****
Zľava
26,90 km
13
72774215461.jpg Dunajská Streda

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Aquasport - plaváreň Duslo
4,10 km
6967b405968.jpg Šaľa
Metro Club
4,10 km
e62538ff79.jpg Šaľa
Kaštieľ Šaľa
4,20 km
fc994956458.jpg Šaľa
YPS Restaurant
4,20 km
40caa0e4232.jpg Šaľa – Veča
Soľná jaskyňa - Relax Cave
4,60 km
23fa3f7d439.jpg Šaľa
Thermal Diakovce
5,70 km
bc614041418.jpg Diakovce
/images/users/20/1601814301_20.png
Kontaktná osoba

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.