Kúpele Štrbské Pleso

Štrbské Pleso 27, Vysoké Tatry, Vysoké Tatry

ce6788e9899.jpg
Kúpele Štrbské Pleso

Klimatické kúpele na Štrbskom Plese tvorí komplex liečebných domov a moderných hotelov v ojedinelom vysokohorskom prostredí. O ubytovanie je teda postarané a návštevníci si majú z čoho vybrať.
Vznik a okolie klimatických kúpeľov
V roku 1885 bolo Štrbské Pleso vyhlásené za kúpeľné miesto a začalo v ubytovacích zariadeniach poskytovať aj prvé liečebno-balneologické procedúry.
Kúpele Štrbské pleso sú najvyššie položené klimatické kúpele na Slovensku. Ležia pri rovnomennom jazere glaciálneho pôvodu v nadmorskej výške 1351 m, v západnej časti slovenských veľhôr Vysokých Tatier. Práve táto výhodná poloha s terapeuticky účinnou klímou podmienila vznik klimatických kúpeľov na Štrbskom Plese. Klimatické podmienky kúpeľov na Štrbskom Plese sú charakteristické najmä prevahou zrážok v letnom období. V zimnom období je priemerná teplota okolo Štrbského plesa -10 °C. So snehovou prikrývkou sa možno stretnúť aj v mesiaci jún. V lete je výrazne cítiť klesanie teploty s rastom nadmorskej výšky.
Okolie kúpeľov Štrbské Pleso je však nádherné a ako stvorené pre turistiku.
Relax a wellness
Popri svojom prvoradom liečebnom význame je Štrbské Pleso aj vyhľadávaným strediskom letnej rekreácie a zimných športov a tiež miestom, kde stráviť relaxačný či wellness pobyt.

Liečba
Klimatické kúpele Štrbské Pleso pre svoj význam a úspechy v liečbe pacientov s nešpecifickými chronickými chorobami dýchacích ciest osobitné postavenia medzi slovenskými ako aj európskymi klimatickými liečebnými miestami.
Liečba a indikácie
Základnou liečebnou metódou je klimatoterapia. Jej základnou zložkou je pobyt pacientov na čerstvom vzduchu doplnený liečebnou rehabilitáciou. Najdôležitejším prírodným liečivým faktorom kúpeľov na Štrbskom Plese je jeho terapeutický účinná vysokohorská klíma, podmienená geografickou polohou, nadmorskou výškou a chránenosťou pred západnými a severnými veternými prúdmi.
Čistý vzduch v horách
Vysokohorská poloha nad vrstvou prachovej a dymovej atmosféry a rozsiahle porasty ihličnatých lesov zabezpečujú tu neobyčajnú sviežosť a čistotu vzduchu, bez prachu, chemických a iných dráždivých látok a baktérií v ovzduší. S čistotou vzduchu súvisí vysoká intenzita slnečného a ultrafialového žiarenia, ktoré pôsobí na celý organizmus človeka, podporuje tvorbu vitamínu D a ďalších dôležitých fermentov.
Okolie a voľný čas
Štrbské Pleso je po celý rok miestom, ktoré poskytuje návštevníkom množstvo oddychových aktivít vhodných pre každého. Turistika, cyklistika a lyžovanie patria medzi najobľúbenejšie, ale horolezectvo, tenis či plávanie si taktiež nájdu svojich priaznivcov. Štrbské Pleso ponúka okrem príjemných prechádzok okolo plesa aj niekoľko veľmi pekných turistických trás.
Ubytovanie v kúpeľoch
Dnes Štrbské Pleso ponúka komfortné hotelové ubytovanie v hoteloch, apartmánov aj v liečebných domoch: Grand Hotel Permon****, Kúpeľný Hotel Palace***, Kúpeľný Hotel Palace Grand***, Kúpeľný Hotel Branisko***, Apartmány Família Smokovec***, Hotel Atrium*** 
Doplnkové služby
Fakultatívne výlety do okolia, jazda na koni, adrenalínové programy (rafting, snežný rafting, lukostreľba, zlaňovanie, bungee jumping), netradičné aktivity (folklórne alebo country večery, prehliadky v skanzene, splav Dunajca), zábavné programy, karaoke, vystúpenia hudobných a speváckych hviezd), welness centrum (sauny, vírivky).
 
Zatiaľ nemá zľavu
Autor si neželá hodnotenia zverejniť

Navigácia

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

VIP Penzión Biela Voda
Zľava
21,80 km
19
c6bbed89114.jpg Veľká Lomnica
Hotel Rysy ***
Zľava
3,10 km
100
ae411423738.jpg Tatranská Štrba
Hotel Avalanche ***
Zľava
6,60 km
50
249f3ae1638.jpg Vysoké Tatry
Penzión Chalúpka
Zľava
7,60 km
17
7246dff0441.jpg Štrba
Hotel Guľa
Zľava
10,40 km
39
935ed552537.jpg Batizovce, okr. Poprad
Penzión Erika
Zľava
17,00 km
64
7de760c185.jpg Tatranská Lomnica

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Veveričí lanový park
0,10 km
1aabf727942.jpg Vysoké Tatry - Štrbské Pleso
Bungee jumping - Štrbské Pleso
0,30 km
264bb147384.jpg Vysoké Tatry - Štrbské Pleso
Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso
1,20 km
56def40b544.jpg Vysoké Tatry - Štrbské Pleso
Mini ZOO Hotel Nezábudka
3,90 km
5e0be3c9979.jpg Tatranská Štrba
Vodopád Skok
3,90 km
5715fcb6343.jpg Vysoké Tatry, okr. Poprad
Reštaurácia Martek
7,40 km
4cadbf99172.jpg Štrba
/images/users/20/1601814301_20.png
Kontaktná osoba

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.